Soutěž Byznys Trefa v mediích

Možná jste o soutěži Byznys Trefa slyšeli nebo ji zahlédli v mediích. Přinášíme vám jednotlivé zmínky v tomto příspěvku.

Pardubický Deník - odkaz na PDF

Český Rozhlas - Pořad Techno - odkaz na záznam ve formátu MP3

Pro bližší informace můžete kontaktovat karolina.kasparova@upce.cz

Soutěž Byznys trefa zná své vítěze

Druhý ročník soutěže Byznys trefa, která podporuje podnikatelské aktivity studentů Univerzity Pardubice, odtajnil své vítěze. Finále soutěže proběhlo 12. února v historické budově Univerzity Pardubice na náměstí Čs. legií.

Vítězným projektem druhého ročníku soutěže se stal podnikatelský záměr Komplexní systém pro rehabilitaci očních vad, který za tým autorů prezentoval Bc. Lumír Gago (FEI). Jedná se v podstatě o komplexní řešení pro rehabilitaci různých očních vad, které navazuje na projekt ANNA, který zvítězil v loňském roce. Jde o přirozený vývoj zařízení pro léčbu tupozrakosti. Zařízení bylo rozšířeno tak, aby kromě tupozrakosti bylo schopné pomáhat v léčbě šilhavosti oka (ve všech verzích šilhavosti), binokulární spolupráce a binokulární koordinaci.

Vítěz si odnesl hned několik zajímavých cen: „Finanční částku padesát tisíc korun, Smartphone v hodnotě patnáct tisíc, vyhlídkový let, školení u jedné ze sponzorských společností, nabídku tříměsíční stáže, zajímavou publikaci a další hodnotné ceny," říká Ing. Karolína Kašparová z Centra transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice.

Druhé místo patří projektu Nové netoxické analgetikum autorek Mgr. Eriky Roušarové a Mgr Martiny Vrbové z FCHT. Tento projektový záměr zároveň zvítězil v kategorii chemie. Cílem projektu je komercializovat zcela nový léčivý přípravek na bázi paracetamolu, který je však bezpečnější pro organismus a eliminuje tak toxické účinky, které se u paracetamolu projevují při překročení doporučené denní dávky. To může vést až k selhání jater nebo ledvin a vzhledem k volnému prodeji paracetamolu incidence těchto případů vzrůstá. Na třetím místě skončil projekt s názvem impulse.upce.cz jehož autorem je Vojtěch Dlouhý z FES. Studentská platforma impulse.upce.cz bude umožňovat studentům Univerzity Pardubice získávat teoretické a především odborné zahraniční zkušenosti bez rozdílů. Pro všechny mladé jedince, kteří budou chtít aktivně pracovat na svém osobním rozvoji, budovat si síť mezinárodních kontaktů, určit si cestu, kterou se ve svém životě vydat, stanovit si ambice, kterých v budoucnu dosáhnout, a mimo jiné i pomoci těm, kteří strádají každým dnem.

Do soutěže dorazilo během podzimu celkem 23 podnikatelských návrhů nejrůznějšího charakteru. Porota složená z odborníků měla nelehký úkol, z pestré škály nápadů musela vybrat deset finalistů. „Studenti zpracovali své nápady do detailních podnikatelských záměrů a věřím, že řada z nich má šanci pro realizaci a přežití i v reálném podnikatelském prostředí. Zájem studentů o soutěž nás těší a potvrzuje i fakt, že až třetina našich studentů se chce po ukončení studia věnovat podnikání," říká rektor Univerzity Pardubice Miroslav Ludwig.

Každý student, který podal do soutěže přihlášku, dostal cennou zpětnou vazbu ve formě komentáře silných a slabých stránek zpracovaného projektu ze strany zkušených členů poroty. V desítce finalistů se objevilo hned několik zajímavých projektů a mezi nimi i jeden od zahraničního studenta s názvem E-Grocery Grouper System autora je Ing. Anuj Abrahama (FEI). Velmi zajímavý projekt byl také Green-oil studenta FCHT Tomáše Hubky, dále např. projekt Inteligentní zdravotní lůžka, který prezentoval Ing. Martin Jakeš (FEI).

Díky podpoře partnerů Byznys Trefy se podařilo soutěž zatraktivnit i z pohledu cen pro nejlepší příspěvky, jejichž hodnota dosáhla letos téměř 230 tisíc korun.

Posláním soutěže Byznys trefa je podpořit podnikatelské aktivity studentů, rozšířit jejich znalosti potřebné k úspěšnému podnikání a zprostředkovat kontakty mezi nimi a investory. Hlavním organizátorem soutěže je Centrum transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice, letos s podporou GoUp Start Up Home Pardubice a studentského klubu STEP UP.

Konečné pořadí finálové desítky:

Název projektu Jméno prezentujícho
Komplexní systém pro rehabilitaci očních vad Bc. Lumír Gago - FEI
Nové netoxické analgetikum
Mgr. Martina Vrbová - FCHT
Mgr. Erika Roušarová - FCHT
impulse.upce.cz Bc. Vojtěch Dlouhý - FES
E-Grocery Grouper Systém Ing. Anuj Abraham - FEI
Inteligentní zdravotní lůžka Ing. Martin Jakeš - FEI
Komunikátor pro handicapované Jan Novák - FEI
Elektro-fentonova filtrace odpadních vod Ing. Josef Brožek - FEI
Vzdělávací herní portál Eva Malinová - FF
B2B portál pro prodej použitého vybavení Matouš Makovec - FEI
Mobilní aplikace pro ověření ceny zboží Marek Linhart - FEI

 

Studentská soutěž Univerzity Pardubice – Byznys Trefa míří do finále

Na Univerzitě Pardubice vrcholí v těchto dnech hodnocení přihlášených studentských projektů druhého ročníku soutěže Byznys Trefa. Slavnostní finále studentského klání o nejlepší podnikatelský záměr se bude konat v historické budově a centru Univerzity Pardubice na nám. Čs. legií ve čtvrtek 12. února 2015.

Odborní hodnotitelé studentských podnikatelských projektů nemají lehký úkol. Z 23 velmi zajímavých a nápaditých prací, včetně dvou zahraničních studentů, musí dle pravidel vybrat pouze deset finalistů. „Studenti zpracovali své nápady do detailních podnikatelských záměrů a věřím, že řada z nich má šanci pro realizaci a přežití i v reálném podnikatelském prostředí. Zájem studentů o soutěž nás těší a potvrzuje i fakt, že až třetina našich studentů se chce po ukončení studia věnovat podnikání. I tato soutěž Byznys Trefa tak může být pro ně dobrou přípravou pro vstup do konkurenčního podnikatelského prostředí,“ řekl rektor Univerzity Pardubice Miroslav Ludwig.

V loňském roce získal první místo projekt, který umožnil vývoj softwaru, který pomáhá dětem při léčbě tupozrakosti. Letos je ve výběru zajímavých nápadů ještě více. Kromě propracovaných návrhů webových a mobilních aplikací, platforem a portálů zaujme určitě projekt na komunikátor pro handicapované nebo návrh na výrobu nového netoxického analgetika, inteligentního zdravotního lůžka nebo projekt nových technik na zlepšení kvality odpadních vod a další.

Hlavním posláním soutěže je podpořit podnikatelské aktivity studentů, rozšířit jejich znalosti potřebné k úspěšnému podnikání a zprostředkovat kontakty mezi nimi a investory. To vše organizuje již druhým rokem pracoviště pardubické univerzity Centrum transferu technologií a znalostí. V průběhu přípravy soutěže zajišťuje studentům odborné poradenství, workshopy a profesionální mentoring, a to ve spolupráci s pardubickým centrem GoUP a studentským klubem Step Up. Letos byla pro studenty novinkou a zároveň přínosem také spolupráce s Technologickým centrem Hradec Králové, Českou inovací a platformou Inovátoři.cz.

Pěti doprovodných akcí, které Centrum transferu technologií a znalostí na podporu studentského podnikání připravilo, se letos aktivně zúčastnily dvě stovky studentů. „Úspěch studentských nápadů dává soutěži smysl a je určitě přínosem pro samotné studenty a jejich budoucí pracovní život. Učíme je např. jak dělat osobní marketing, umět se prodat, odlišit se a dát klientům to, co opravdu chtějí. V průběhu našich akcí se naučili, jak se prezentovat, účinně představit projekt potencionálním investorům, time managementu a dalším dovednostem současného podnikatele. Některým studentům jsme pomohli najít potenciální investory“, doplňuje ředitel Centra transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice Ing. Michal Svoboda. 

Díky podpoře partnerů Byznys Trefy se podařilo soutěž zatraktivnit i z pohledu cen pro nejlepší příspěvky, jejichž hodnota dosahuje letos téměř 230 tisíc korun. Speciální cena, 50 tisíc korun čeká na nejlepší projekt v kategorii chemie. Kromě finanční odměny čekají na ty nejlepší zajímavé odměny v podobě např. chytrého telefonu, vyhlídkového letu, možnosti tříměsíční firemní stáže, využití školení či poradenství a podobně. 

Kompletní TZ ke stažení ve formátu pdf.

 

Jak PREZIntovat podnikatelský nápad

Vizuálně přitažlivá a obsahově zajímavá prezentace je extrémně důležitá pro získání zájmu publika. Jedná se o důležitý komunikační nástroj, který může rozhodnout o úspěchu podnikatelského záměru, získat investora, nebo naopak zcela potopit potenciálně úspěšný projekt. Při vytváření prezentací se většina z nás spoléhá na PowerPoint. K dispozici však jsou i další alternativy.

PREZI je v současné době patrně jedním z nejodlišnějších programů vůči PowerPointu. Jedná se o vizuální interaktivní mapu – virtuální plátno, které dokáže nudnou a nezajímavou prezentaci proměnit ve zcela nový, dynamický a interaktivní zážitek. Na workshopu se dozvíte, jak pracovat s PREZI a vytvářet jeho prostřednictvím prezentace podnikatelských nápadů (pitche). Seznámíte se s nejlepšími příklady využití tohoto programu v praxi a získáte inspiraci pro podporu Vašeho podnikání.

Jako prezentující se představí Jana Filová, která je marketingový a R&D specialista v oblasti inovací. Podílela se na vývoji několika mezinárodních start-upových projektů jako Glogster EDU, BIG Launcher, mapINout a DATAVISO. Má bohaté zkušenosti v oblasti analýz trhu, výzkumu a vývoje (R&D) a marketingu inovací. V současné době působí v technologickém akcelerátoru Wayra CEE a dokončuje PhD studium zaměřené na inovace a uživatele moderních technologií. Publikuje v tištěných a online médiích, píše svůj blog http://janafilova.wordpress.com/.

Akce se uskuteční 3. 2. 2015 od 16.00 v zasedací místnosti 01033 v historické budově Univerzity na nám. Čs. legií 565 v Pardubicích.

Registrujte se odesláním emailu na karolina.kasparova@upce.cz

Přihláška do Byznys Trefy prodloužena

Z rozhodnutí ředitele Centra transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice prodlužujeme termín uzávěrky přijímání příspěvků do soutěže do 11. 1. 2015. Přihlašte své byznys plány.

 

Jak vyhrát boj proti prokrastinaci

Tématem pátého workshopu soutěže Byznys Trefa byla prokrastinace. Na půdu Univerzity Pardubice se vrátil Petr Ludwig. Jeho workshop nesl název "Jak vyhrát boj proti prokrastinaci". Smyslem workshopu bylo pomoci účastníkům zlepšit organizaci času, zvýšit efektivitu práce a pomoci zvládat stresové situace. Teoretické základy semináře byly postavené na aktuálních vědeckých výzkumech, které je možné také najít v jeho bestselleru "Konec prokrastinace". Fotogalerii z akce naleznete na tomto odkaze.

Přihlášku do soutěže najdete zde.

Připravili jsme pro Vás šablonu soutěžního příspěvku

Připravili jsme pro Vás šablonu soutěžního příspěvku, která Vám pomůže při tvorbě Vašeho byznys plánu. Dokumenty jsou dostupné ve formátu Docx, Pages a PDF. Šablonu si nyní můžete stáhnout.

Nezapomeňte sledovat Facebook stránku soutěže Byznys Trefa, kde najdete jako první aktuality.

Změna v harmonogramu soutěže

Do finále to máme ještě několik týdnů, ale Den D soutěže Byznys Trefa se uskuteční 12. 2. 2015 namísto 19. 2. 2015. Těšíme se na vaše soutěžní příspěvky. Odesílat je můžete do 31. 12. 2014

https://vav.upce.cz/harmonogram

Startup presentation

Na čtvrtém workshopu se představil Jan Hřídel a Petr Kozlík. Hlavní tématem byly prezentace. Jan Hřídel vystoupil s tématem "Jak prezentovat a obhájit svůj projekt", kde hlavní důraz byl na přípravu své "Dne D". Prezentace Petra Kozlíka nesla jméno "Diagnóza PowerPoint".

Fotogalerii z akce naleznete na tomto odkaze.

Jak získat jakékoli místo na světě - Filip Dřímalka

V pořadí třetí v série workshopů soutěže Byznys Trefa vystoupil na půdě Univerzity Pardubice Filip Dřímalka s tématem "Jak díky chybám, drzosti a děláním "extra věcí" získat jakékoli místo na světě". To zaujalo přes čtyřicet posluchačů, kteří hodinu a půl vstřebávali nekonečnou řadu praktických informací o tom, jak se stát produktivnějšími, jak se prosadit v konkurenčním prostředí nebo jak si co nejvíce usnadnit život.

Fotogalerii z akce naleznete na tomto odkaze.

Getting Things Done - Jiří Janků

Přednáška Jiřího Janků v loňském roce patřila k nejlepším. Proto jsme si dovolili tohoto úspěšného podnikatele pozvat znovu i v druhém ročníku soutěže. Jeho přednáška byla zaměřená na osobnostní rozvoj, time management a GTD (Getting Things Done). Jednalo se o motivační workshop, který měl za úkol ukázat, jak přistupovat k plánování a realizaci byznys záměru pro soutěž Byznys Trefa.

Fotogalerii z akce naleznete na tomto odkaze.

Inovační koktejl přinesl podnikatelský plán i příběhy inovátorů

 
Během včerejšího odpoledne se v prostorách Univerzity Pardubice uskutečnil „Inovační koktejl”. Ten obsahoval workshop, přednášky, panelovou diskusi a následný networking na téma podnikání, podnikatelský plán a příběhy místních i celosvětových inovátorů. Akci uspořádali Centrum transferu technologií a znalosti Univerzity Pardubice a GoUP ve spolupráci se společnostmi Inovatori.cz a Česká inovace.
 
 
Lean Canvas
 
Od 13 hodin si účastníci workshopu Lean Canvas pod vedením Jana Veselého mohli sestavit vlastní podnikatelský plán. Lean Canvas je model podnikatelského plánu, kterému vévodí jednoduchost.
 
 
Přednášky: inspirace v inovacích
 
Během série přednášek si posluchači mohli vyslechnout příběhy místních i korporátních inovátorů. Mezi přednášejícími se objevili například Jan Mašek, innovation leader společnosti 3M (Česká republika) či Jan Figlovský z Raiffeisenbank, který promluvil o alternativních způsobech financování.
 
Naopak pomyslné ocenění za nejvíce přínosnou část získal networking.
 
 
Jsem přesvědčen, že závěrečný networking byl přínosný pro mnoho návštěvníků. Osobně jsem byl svědkem toho, jak podnikaví studenti získali důležité kontakty, které jim bezpochyby pomohou posunout jejich nápad nebo začínající byznys dál,” řekl Jan Hřídel, ředitel coworkingového prostoru GoUP.
 
Fotogalerii je možné nalézt na Facebook stránce soutěže Byznys Trefa.
 
Autor: Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
 
Převzato z Pardubice podle vás.
Je zobrazeno 12 položek.
Položek na stránku 20
  1