« Zpět

Výsledky soutěže

1. místo - projekt Anna

SW pro podporu očního onemocnění dětí s názvem Amblyopie. Procvičování očí nezbytné pro úspěšnou léčbu tak může probíhat v domácím prostředí, zatímco dosud bylo nutné dojíždět či docházet do zdravotnického zařízení. Toto řešení eliminuje stres dětí z cizího prostředí, šetří náklady a čas rodičů, může i snížit přetíženost zdravotnických zařízení.

Autor: Josef Brožek (FEI, doktorské prezenční studium), prezentoval Lumír Gago

2. místo - projekt Mujvchod.cz

Elektronická správa bytových domů, kterou na jedné straně využívají vlastníci bytů, na straně opačné pak fyzické a právnické osoby, které takto nabízejí své produkty a služby. Zahrnuje virtuální nástěnku, kalendář akcí , důležité kontakty apod. Počítá s jazykovými mutacemi a celosvětovou působností.

Autor: Jan Hovad, (FES, doktorské prezenční studium)

3. místo - projekt Denní stacionář pro osoby po CMS

Denní stacionář nabízející zdravotnické, rehabilitační a sociální služby pro osoby po cévní mozkové příhodě, s provozem ve všední dny v době 6.00 - 18.00.  Stacionář kromě rehabilitační péče nabídne zájmové aktivity, vlastní chráněnou dílnu, zprostředkuje kontakt rodin, které pečují o tyto osoby.

Autorky: Zuzana Nádvorníková (prezentovala), Lucie Zárybnická (obě FChT, prezenční doktorské studium)

4. místo - projekt Chrániče kyčlí

Podnikatelský záměr založený na získání obchodního zastoupení pro výrobky z oblasti zdravotnických pomůcek pro ČR a SR (dodavatel UK). Záměr se zabývá zejména nastavením distribučních kanálů a vymezením výhod produktu oproti dosud na trhu působící konkurenci, počítá s marketingovou podporou dodavatele.

Autor: Petr Jelínek (DFJP, bakalářské prezenční studium)

5. místo - projekt Minipivovar Pretorian

Projekt minipivovaru zaměřeného na svrchně kvašená piva anglického typu. Reaguje na potřebu části spotřebitelů zaměřit se v konzumaci piva na kvalitu nikoliv kvantitu. Vyhledává nové a raritní produkty.

Autor: Tomáš Hubka (FChT, prezenční bakalářské studium)

6. místo - projekt Návod "Jak na počítač - krok po kroku" na DVD

Vytvoření a distribuce komentovaného videonávodu k ovládání PC, práce s nejběžnějšími programy, vyhledávání na internetu apod. Zaměřuje se na začátečníky práce s PC, starší generaci a lidi s nízkou počítačovou gramotností, kteří chtějí tento stav změnit. Výhodou je časová flexibilita, dostupnost v domácím prostředí.

Poslechněte si rozhovory s finalisty a organizátory ve vysílání Českého rozhlasu:

Český rozhlas, pořad Techno : 1.3.2014   CTTZ-Byznys trefa II. 16:20 - 20:35

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3073175

Český rozhlas, pořad Techno : 22.2.2014  CTTZ-Byznys trefa I. 10:05 - 13:40

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3068334

Fotky z prezentací najdete ve fotogalerii.